Skupinové masáže a relaxační cvičení

Ukázka a nácvik dětských masáží včetně orofaciálních stimulací za pomoci přírodních masážních olejů s přídavky vonných esencí. Postupně se učíme aromaterapeutické masáže celého těla, které slouží k uvolňování napětí celého těla, stimulaci toku lymfatického, cévního i energetického řečiště. Zlepšujeme schopnost soustředění a koordinace pohybů. V neposlední řadě slouží doteková relaxace k prohloubení vazby a důvěry mezi rodiči a dětmi. Učíme se komunikovat beze slov, prohlubujeme schopnost empatie. Navozujeme pocit relaxace a pohody nejen u dětí, které masáže přijímají, ale i u dospělých, kteří je provádějí. Dětem i dospělým pomáhá dotyk k sebeuvědomování a sebepřijetí.

Masáže probíhají formou instruktáže rodičů, případně asistentů, používají se masážní oleje s přidáním éterických olejů.

Při provádění masáže je kladen velký důraz na psychické rozpoložení dítěte. Vzhledem k velkým svalovým a neurologickým poruchám je často masáž postiženým dítětem vnímána opačně než dítětem zdravým.

Masážemi se snažíme ovlivnit hlavně krevní oběh, rozvoj dýchání a svalové disbalance. Masážemi také můžeme ovlivnit často narušenou střevní peristaltiku. Masážemi si dítě uvědomuje své tělo, jeho součásti a učí se je přijmout.

V rámci masáží provádíme také "míčkování", tj. míčkovou facilitaci pomocí molitanových míčků.Valid XHTML 1.0 Strict     Powered by TELE3