Chyba WordPress 500 na závadě instalačního systému Windows Plesk

Skript blogu WordPress má jednoduchý proces nastavení, který je téměř zcela automatizovaný díky několika ovládacím panelům webových serverů, jako je Plesk. Proces instalace jedním kliknutím vytvoří WordPress na serveru a potřebnou databázi mySQL . Při instalaci systému WordPress se občas můžete setkat s problémy s konfigurací serveru. Pokud k tomu dojde, zobrazí se při pokusu o přístup na web zpráva „500 Server Internal Error“. Tato chyba se může vyskytnout z několika důvodů a je nutné ji opravit, než budete moci začít používat blogovací platformu WordPress . Vytvoření databáze

WordPress je poháněn databází mySQL, pokud při vytváření nebo konfiguraci databáze dojde k problémům, může dojít k vnitřní chybě serveru. Prvním krokem je zajistit, aby Plesk vytvořil databázi . Pokud nepoužíváte metodu instalace WordPressu jedním kliknutím v systému Plesk, můžete vytvořit databázi ručně . Informace o databázi je třeba zadat do souboru „wp -config“.php“ v adresáři WordPress . Pokud tyto údaje zadáte nesprávně, může být vygenerována interní chyba serveru 500.
Htaccess

WordPress používá . Htaccess pro kontrolu vzhledu trvalých odkazů . Bez nakonfigurovaného htaccess . , WordPress zobrazuje základní adresy URL, které se skládají z čísla označujícího jednotlivé příspěvky a stránky blogu. Do souboru htaccess by mělo být přidáno správné nastavení . Zobrazení trvalých odkazů s názvy příspěvků na blogu. Pokud váš soubor htaccess . Pokud není správně nakonfigurován, může blokovat přístup k interním stránkám webu. Soubor htaccess můžete upravit . Prostřednictvím správce souborů Plesk nebo programu FTP.
Chybějící soubory

Pokud během nahrávání souborů na server dojde k výpadku internetového připojení, mohou být některé soubory WordPressu poškozeny nebo chybět . Pokud instalujete WordPress ručně přes Plesk a během stahování dojde ke ztrátě připojení, odstraňte instalační soubory WordPressu ze serveru a stáhněte je znovu, abyste se ujistili, že se všechny požadované soubory úspěšně zkopírovaly.
Úvahy

Váš webový server musí být nakonfigurován tak, aby podporoval instalaci WordPressu . Pokud Plesk nabízí možnost instalace WordPressu jedním kliknutím, je pravděpodobné, že tento proces bude proveden automaticky . Pokud se však chyba 500 stále objevuje, je nejlepší zkontrolovat konfiguraci serveru. Pokud nemáte přístup k operačnímu systému svého serveru, budete možná muset požádat svého webového hostitele, aby to zkontroloval. Aktuální verze WordPressu potřebuje server s PHP 5.2.4 a MySQL 5.0 . Mezi další doporučené programy patří Apache nebo Nginx, ačkoli ani jeden z nich není vyžadován.

Napsat komentář