Co je chyba ActiveX

? Ovládací prvky ActiveX jsou přídavné programy pro prohlížeč Internet Explorer, které vylepšují stránky tím, že umožňují spouštění animací a bezpečnostních aplikací. Narážejí na řadu běžných chyb způsobených řadou faktorů. Přestože je obtížné zabránit chybám ActiveX, lze je snadno vyřešit a zajistit bezproblémový chod prohlížeče . Fotografie, ilustrace a aplikace ActiveX

umožňují aplikaci Internet Explorer komunikovat s jinými programy. Pokud jsou povoleny ovládací prvky ActiveX, mohou programy, jako jsou antivirové aplikace, provádět online antivirové kontroly pomocí webového prohlížeče. Pokud jsou programy ActiveX špatně nakonfigurovány nebo změněny v registru škodlivého softwaru, způsobují chyby, které mohou zpomalit webový prohlížeč a zabránit efektivní komunikaci se softwarem. Protože se ActiveX na webových stránkách používá často, mohou problémy a opravy chyb ActiveX udržet optimální chod prohlížeče.
Typy

Běžnou chybou ActiveX je chyba Runtime Error 429, která se obvykle objeví, když komponenta ActiveX nemůže vytvořit objekt. K tomu dochází také v případě, že je soubor DLL poškozen nebo v systému chybí . Další častá chyba ActiveX nastane, když Internet Explorer spadne při pokusu o použití serveru certifikátů . Pokud nastavení zabezpečení brání spuštění programů ActiveX, obvykle to znamená, že bezpečnostní aplikace třetí strany, například antivirový program nebo osobní brána firewall, zakázala ovládací prvky ActiveX a nastavení zásuvných modulů.
Řešení

Většina problémů se objevuje nejprve v ActiveX v registru. Spuštěním nástroje na čištění nebo opravu registru se obvykle obnoví chybějící klíče ActiveX. Antivirový program nebo spyware může odstranit škodlivé soubory, které poškozují komponenty ActiveX v registru. Některé chyby ActiveX souvisejí s nesprávně odinstalovaným softwarem a lze jim předejít odinstalováním programu prostřednictvím Ovládacích panelů systému Windows nebo pomocí odinstalačního nástroje dodaného s programem.
Pozor

Programy ActiveX mohou být nebezpečné, proto povolte spouštění ovládacích prvků ActiveX pouze na důvěryhodných stránkách. Ovládací prvky ActiveX ze škodlivých webových stránek mohou sledovat návyky při procházení, krást osobní údaje nebo způsobit, že váš počítač bude bombardován vyskakovacími reklamami . Nespouštějte ovládací prvek ActiveX, který nepotřebujete nebo neznáte jeho zdroj či mu nedůvěřujete.
Mylné představy

Mnoho uživatelů si myslí, že ovládací prvky ActiveX jsou viry . Nejsou to . Hackeři je mohou využít k tomu, aby umožnili programům stahovat viry, ale ve své podstatě se nejedná o škodlivé soubory. Ovládací prvky ActiveX se v prohlížeči Mozilla Firefox nepoužívají. Obvykle je používá výhradně prohlížeč Internet Explorer.

Napsat komentář