Co způsobuje přeskakování a posouvání webových stránek

Stalo se to někdy téměř každému: snažíte se načíst webovou stránku, ale místo aby se stránka plynule zobrazovala, zdá se, že se náhodně posouvá nebo skáče . Příčinou je zpomalení zpracování dat mezi počítačem a internetovým připojením. Rychlost připojení

pomalé připojení k internetu je jednou z příčin tohoto problému. V takovém případě počítač zpracovává vaše uživatelské vstupy (stisky kláves a kliknutí myší, které počítači říkají, co má dělat) rychleji, než web poskytuje informace o stránce, kterou se snažíte zobrazit. To může způsobit, že se váš počítač ucpe objednávkami . Počítač tedy při načítání webové stránky spustí příkazy pro kliknutí a posouvání. Z pohledu počítače provádí vaše příkazy ke kliknutí a posouvání, jakmile je webová stránka načtena, do té míry, do jaké může, zatímco z vašeho pohledu webová stránka přeskakuje a posouvá se náhodně.
pomalá rychlost počítače

Přeskakování a rolování může být způsobeno také tím, že rychlost internetu je v pořádku, ale počítač je příliš pomalý na to, aby efektivně zpracoval to, co internet posílá. V tomto případě se vaše příkazy zdrží, dokud počítač nezpracuje dostatečné množství webové stránky, aby mohl spustit váš příkaz . Opět to vytváří dojem náhodného pohybu webové stránky .
Spyware nebo virus

Ačkoli základním problémem obvykle zůstává pomalý počítač nebo pomalé připojení k internetu, jednou z možných příčin pomalého počítače je spyware, který se nainstaloval na pevný disk. Spyware je typ škodlivého kódu, který o vás může shromažďovat informace a odesílat je tomu, kdo ho nasadil . Mnoho lidí si při procházení webu zvolí tyto kousky škodlivého kódu a vaše připojení (a někdy i celková rychlost počítače) se zpomalí, protože spyware o vás shromažďuje a odesílá informace .
Objekty HTML
Fotografie

pomalý skok stránky může být důsledkem toho, že prvky načítají webovou stránku různou rychlostí . Při rychlém připojení se zobrazí celá stránka najednou, ale při pomalém připojení se různé části stránky načítají více či méně rychle v závislosti na velikosti zdrojových souborů objektů . Pokud jsou tedy objekty s menšími zdrojovými soubory umístěny níže na stránce než objekty s většími zdrojovými soubory, načte se nejprve spodní část stránky, na kterou se prohlížeč zaměří . Pak to skočí, když se načtou první objekty.

Napsat komentář