Co způsobuje přetečení vyrovnávací paměti

? Vyrovnávací paměti jsou hlavním cílem hackerů . Využívají zranitelnost, která vytváří vyrovnávací paměť k přetečení paměti, poškozují počítačové systémy a . Přetečení vyrovnávací paměti způsobují různé faktory. Po zjištění příčiny přetečení mohou všichni uživatelé počítačů podniknout určité kroky, aby se nestali obětí hackera. Definice přetečení vyrovnávací paměti

Vyrovnávací paměť je dočasná paměťová jednotka v počítači: část, která uchovává dočasnou paměť, dokud ji procesor neupraví a neodešle do jiné části počítače . Přetečení vyrovnávací paměti je nežádoucí událost, kterou program nebo aplikace vytvoří . Tato událost nastane, když se program pokusí vložit do vyrovnávací paměti více dat, než kolik jich pojme . Při přetečení vyrovnávací paměti může dojít k pádu aplikace, poškození dat a spuštění virů.
Špatné programování

K přetečení vyrovnávací paměti může dojít v důsledku špatného programování . Aplikace musí mít zdrojový kód naprogramovaný tak, aby využíval několik součástí počítače, včetně vyrovnávací paměti . Zabezpečená aplikace má při každém znaku kontrolovat, zda nedošlo k přetečení, a po zaplnění vyrovnávací paměti nepřijímat další data . Pokud program nezkontroluje všechny znaky, pravděpodobně dojde k přetečení vyrovnávací paměti. Starší aplikace s aktuálním zdrojovým kódem jsou velmi náchylné k přetečení bufferu .
Škodlivý kód

Podle časopisu Computerworld se „přetečení vyrovnávací paměti stalo jednou z oblíbených metod útoku autorů virů a trojských koní . Hacker bude hledat aplikace, které mají neověřené vyrovnávací paměti . Po nalezení vhodné aplikace napíší hackeři programovací jazyk, který způsobí poškození počítače úpravou dat a odstraněním souborů . Kompromitující osobní údaje jsou z počítačů shromažďovány také prostřednictvím škodlivého kódu.
Ochrana

Aplikace nejnovějších záplat a definic virů pro bezpečnostní aplikace pomůže ochránit uživatele před zranitelnostmi typu buffer overflow . Často skenované webové stránky pomocí programu pro zabezpečení internetu, který se zaměřuje na chyby přetečení vyrovnávací paměti . Nezávislí vývojáři aplikací by měli zkontrolovat veškerý kód, který přijímá požadavky HTTP od jiných uživatelů. Tím je zajištěno, že vyrovnávací paměť je kontrolována na relevantní vstupy .

Napsat komentář