Jak opravit chybu DCOM

Objektový model distribuovaných komponent (DCOM) je soubor konceptů protokolů a aplikačních rozhraní vytvořený společností Microsoft . DCOM umožňuje aplikacím na straně klienta vyžádat si objekty ze vzdáleného webového serveru . Nejčastějším použitím protokolu služby DCOM je odesílání datových požadavků z webových serverů, aby uživatelé mohli procházet web nebo se připojit k zabezpečeným webům . Problémy se službou DCOM obvykle vedou k problémům při procházení Internetu . Někdy se může stát, že se budete moci připojit k internetu, ale nebudete moci načíst nebo zobrazit webové stránky nebo obsah . Jindy se nemusí být možné připojit k webovým stránkám, které vyžadují ověření uživatele. Oprava vadné služby DCOM však není tak obtížná . Pokyny
1

Klikněte na tlačítko „Start“ pak do vyhledávacího pole zadejte „Dcomcnfg“ a stiskněte „Enter“. Počkejte, až systém Windows nakonfiguruje a spustí služby softwarové komponenty Microsoft Management Console (MMC) v aplikaci.
2

Dvakrát klikněte na odkaz „Component Services“ na levé straně okna MMC. Dvojklikem na níže uvedené odkazy získáte přístup k položce „Počítače“>“Můj počítač“>“Konfigurace DCOM“>“Vzdálený hostitel Microsoft Windows Shell“. “
3

Klikněte pravým tlačítkem myši na položku „Microsoft Windows Remote Host Shell“ a po zobrazení kontextové nabídky klikněte na položku „Vlastnosti“. Počkejte, až se zobrazí okno „Vlastnosti“, a klikněte na kartu „Zabezpečení“ v oblasti „Spustit a aktivovat oprávnění“.
4

Klikněte na tlačítko „Upravit“ „přizpůsobit“ a poté na tlačítko . V okně „Upravit“ přiřaďte následující oprávnění:

Klikněte na tlačítko „Upravit“ „přizpůsobit“ a poté na „Everyone – Local Launch and Local Activation“

Pokud používáte „Síťová služba, Systém, Skupina správců, Interaktivní – místní spuštění, vzdálené spuštění, místní aktivace a vzdálená aktivace“ (zaškrtněte všechna políčka)
5

Zavření zásuvného modulu MMC Utility . Restartujte počítač, aby se změny projevily.

Napsat komentář