Jak opravit spouštěcí nabídku systému XP

Pokud používáte systém Windows XP se starší verzí systému Windows na stejném počítači, zobrazí se při spuštění počítače spouštěcí obrazovka systému Windows XP. Zaváděcí soubor.ini určuje možnosti, které jsou uvedeny na spouštěcí obrazovce systému Windows XP, dobu zobrazení spouštěcí obrazovky a výchozí operační systém . Pokud spouštěcí obrazovka nefunguje podle vašich představ, je řešením úprava spouštěcího souboru.ini a nastavit nabídku Start. Pokyny
1

Klikněte na „Start“ a „Spustit“. Zadejte „sysdm.cpl“ a stiskněte tlačítko „OK.
2

Vyberte kartu „Pokročilé“. Stiskněte tlačítko „Settings“ v části „Startup and Recovery“. Stiskněte tlačítko „Změnit“ v části „Spuštění systému“.
3

Změňte číslo za „timeout =“, pokud nabídka vyprší příliš rychle, číslo v tomto řádku určí počet sekund, po které se nabídka zobrazí.
4

Změňte položku za „výchozí =“ Pokud je v nabídce spouštění nesprávný operační systém pro výchozí nastavení . Zkopírujte a vložte položku pro operační systém, který chcete mít jako výchozí, z jejího umístění na konci souboru, položka pro Windows XP může vypadat takto: „(0) disk (0) rdisk (0) multi-partition“ . (1) WINDOWS “
5

Změňte text v uvozovkách za položkou operačního systému, abyste opravili způsob, jakým se zobrazuje v nabídce spouštění, pokud vaše položka pro Windows XP vypadá jako „multi (0) disk ( 0) rdisk (0) partition (1) \ WINDOWS = „Windows XP professional“/fastdetect“, musíte změnit text na „Windows XP Professional“, abyste opravili způsob, jakým se operační systém zobrazuje v nabídce .
6

Kliknutím na „File“ a poté na „Save“ uložte spouštěcí soubor.ini na pevném disku . Restartujte systém a zkontrolujte, zda nabídka Start funguje podle vašich představ.

Napsat komentář