Jak povolit dvoujádrový procesor

dvoujádrové procesory se instalují v podstatě stejným způsobem jako jiné typy procesorů, ale s některými rozdíly . I když je váš počítač již vybaven dvoujádrovou kompatibilní základní deskou a napájecím zdrojem, může být nutné upravit některá nastavení v systému BIOS (Basic Input Output System) . Ujistěte se, že jsou funkce systému BIOS správné pro dvoujádrový procesor. Nainstalujte verzi operačního systému Windows, která podporuje vícejádrové procesory. Co je třeba udělat
dvoujádrový procesor
Instalační CD systému Windows
DVD /CD
Zobrazit další pokyny
Pokyny
1

Změna nastavení systému BIOS. Zapněte počítač, a když se začne spouštět, stiskněte klávesu F12 „Delete“ nebo vstupte do systému BIOS. Většina moderních počítačů umožňuje pro vstup do systému BIOS použít jednu z těchto kláves.
2

Vyhledejte nabídku „První a nejdůležitější zaváděcí zařízení“ . Pomocí příslušných kláves se pohybujte v nabídce systému BIOS a změňte nastavení pořadí spouštění . Určete jednotku DVD/CD jako první spouštěcí zařízení před pevným diskem.
3

Vyhledejte nabídku „Advanced BIOS“ . Zvýrazněte položku „Povolit jádra“ a v nabídce vyberte možnost „Vše“. Poté vyberte možnost „CPU Multi- Threading“ a povolte funkci. Uložení nastavení a ukončení. Mějte na paměti, že každý systém BIOS má své vlastní jedinečné vlastnosti. V podstatě všechny fungují stejně, ale možná budete muset hledat funkce dvou jader jinde v nabídce systému BIOS vašeho počítače.
4 Vložte instalační disk systému Windows

v jednotce DVD/CD. Zapněte počítač . Mělo by se spustit z instalačního CD nebo se vás zeptat, zda chcete spustit z CD .
5

Instalace operačního systému Windows. Po dokončení načítání operačního systému budete vyzváni k zadání čísla produktového klíče.
6

Přijměte licenční podmínky a podle pokynů na obrazovce vytvořte nový oddíl . Systém Windows vytvoří oddíl a začne kopírovat soubory z instalačního CD do počítače.
7

Počkejte na dokončení instalace. Počítač se automaticky restartuje a provede konfiguraci systému. Proces instalace může trvat několik minut. Pokračujte v čekání, až se obrazovka změní a vyzve vás k zadání informací pro prvního uživatele .

Napsat komentář