Jak zastavit malware

Škodlivý software neboli malware je nebezpečný program, který může způsobit trvalé poškození operačního systému. Malware často infikuje počítače prostřednictvím internetu a externích zařízení, jako jsou USB flash disky. Malwaru můžete předcházet a odstraňovat jej pomocí preventivních opatření při procházení internetu a používání softwaru proti malwaru . Pokyny
1

Vyhněte se stránkám pro dospělé a webům s nelegálním obsahem. Neotevírejte přílohy, pokud nevíte, co jsou zač a odkud pocházejí . Osoba, která vám přílohu posílá, si nemusí být vědoma, že obsahuje malware.
2

Pravidelné skenování počítače pomocí softwaru proti malwaru . Programy proti škodlivému softwaru jsou schopny detekovat a odstranit škodlivé soubory . V počítači musíte mít alespoň jeden program proti malwaru. Pokud nemáte antimalwarový software, stáhněte si program z Internetu (viz Zdroje) .
3

Vyhněte se stahování nelegálního softwaru a souborů P2P (Peer-to-Peer), pokud nevíte, že se malware nenakazí . Sdílení souborů P2P je sice efektivní způsob stahování softwaru, ale zároveň se tím zvyšuje zranitelnost vůči malwaru. Ujistěte se, že stahované soubory pocházejí z legitimních zdrojů, které jsou v souladu se zákony o autorských právech ve vaší oblasti.
4

Chraňte svůj počítač bránou firewall . Brána firewall je program, který blokuje hackerský software a škodlivé soubory . Operační systém a programy proti malwaru často poskytují firewall.
5

Přihlaste se do počítače pomocí standardního účtu. Při prvním přihlášení prostřednictvím účtu správce může malware poškodit a převzít základní soubory, které umožňují správné fungování počítače .

Napsat komentář