Jaká je taktovací frekvence procesoru

? Při koupi nového počítače nebo při upgradu stávajícího počítače vás při určování výkonu počítače bude zajímat, jak rychlý je procesor. Taktovací rychlost je míra rychlosti, kterou může procesor vykonávat instrukce, vyjádřená v sekundovém formátu pomocí . Historie

První komerčně dostupný počítač, MITS Altair 8800, měl taktovací frekvenci 2 MHz, což znamená, že dokázal vykonat 2 miliony instrukcí za sekundu.
Funkce

Specifikace taktovací frekvence slouží k určení celkového výkonu procesoru. Čím vyšší je taktovací frekvence, tím rychleji může zpracovávat příkazy odeslané uživatelem .

Potenciály

Taktovací frekvence pokročilých procesorů se v poslední době začaly zpomalovat v důsledku fyzikálních zákonů. Dnešní výrobci procesorů se snaží tato omezení obejít přidáním více jader na jednu křemíkovou destičku, aby zvýšili výkon .
Mylná představa

Takt procesoru by měl být považován pouze za obecný ukazatel potenciálního výkonu počítače. Je třeba vzít v úvahu několik faktorů, jako je rychlost paměti RAM, rychlost přední sběrnice a paměť na čipu procesoru, které mohou omezit potenciál každého procesoru.
Výhody
dnešní procesory

Nabízejí vysokou taktovací frekvenci a přiměřeně nízké ceny, díky nimž se počítačové procesory stávají běžnou záležitostí a pomáhají nám ve všech oblastech života poslechem hudby léčit nemoci .

Napsat komentář