Nástroje Machinima pro World of Warcraft

Chcete si vytvořit vlastní animovaný film, ale nemáte čas, vybavení ani odborné znalosti pro navrhování 3D animací ? Dobrou zprávou je, že 3D animace a modely není nutné vytvářet od nuly, protože stávající modely postav a animace z mnoha videoher lze uložit a upravit dohromady a vytvořit tak nové animované filmy . Tento zvláštní styl animace se nazývá machinima a byl navržen pro mnoho populárních moderních her, včetně World of Warcraft. Snímání videa

Prvním krokem k vytvoření machinimy z World of Warcraft je skutečné nahrávání videoklipů . Software pro zachycení videa se musí chovat jako fotoaparát a vytvářet filmy . Bezplatným řešením pro zachycení videa ze hry World of Warcraft je použití klienta WeGame . „WeGame je bezplatná služba, která umožňuje pořizovat videozáznamy z některých her, včetně World of Warcraft. Výkonnějším nástrojem, který je však nutné zakoupit, je nástroj Fraps. Umožňuje kvalitnější záznam videa a větší kontrolu nad formátováním videa. Uživatelé počítačů Mac mohou použít možnost snímání videa integrovanou ve hře World of Warcraft nebo si mohou zakoupit aplikaci Snapz Pro, což je obdoba programu Fraps pro počítače Mac.
Vizuální efekty

Chcete-li své machinimě dodat něco navíc, přidejte vizuální efekty. Nástroj „Machinima“ je velmi výkonný nástroj pro hru World of Warcraft, který vám ve hře nabízí mnoho různých možností, například volně přístupnou kameru, přizpůsobitelné efekty počasí a změnu vizuální velikosti vašeho avatara. „Model Viewer“ umožňuje extrahovat a zobrazit 3D modely mimo hru, pokud je chcete použít pro speciální efekty . „Gimp je bezplatná alternativa Photoshopu, která obsahuje téměř stejné funkce jako Photoshop. Používání programu Gimp k vytváření nebo úpravám pozadí, rekvizit a dalších vizuálních efektů .
Úprava zvuku

Zvuk je důležitým faktorem ve všech machinimách, pokud přidáváte zvukové efekty a hudbu na pozadí nebo jednoduše nahráváte dialogy, budete potřebovat způsob, jak nahrávat a upravovat zvukové soubory . „Audacity je bezplatný editor zvuku, který vám umožní nahrávat jednotlivé stopy a používat různé efekty . „Cool Edit Pro je profesionální editor zvuku, který vám při práci se zvukovými soubory poskytuje více kontroly a možností.
Úprava videa

Posledním typem softwaru potřebným k tvorbě machinim ve hře World of Warcraft je editor videa. V editoru videa sestavíte všechny komponenty dohromady a vytvoříte hotový projekt . Systémy Windows a Mac jsou vybaveny jednoduchým softwarem pro střih videa v podobě programů „Windows Movie Maker“ a „iMovie“ . Oba však mají nástroje a kontrolu nad videostopami omezenou. Pro ty, kteří chtějí vytvářet složitější nebo kvalitnější filmy, se doporučuje investice do profesionálního softwaru pro střih videa . „Adobe Premiere a Sony Vegas jsou dva vysoce kvalitní editory videa dostupné pro systém Windows. Final Cut Pro pro Mac je velmi výkonný balík softwaru profesionální kvality, který lze použít k vytvoření vybroušeného finálního produktu.

Napsat komentář