Nástroje pro Windows PE

Předinstalační prostředí systému Windows – neboli Windows PE – je základní operační systém (OS ) postavený na jádře systému Windows. Byl navržen jako náhrada zastaralého instalátoru systému Windows DOS. Systém Windows PE umožňuje spustit počítač s prázdným pevným diskem nebo poškozeným operačním systémem . Po spuštění systému Windows PE lze na pevný disk nainstalovat kompletní operační systém Windows nebo diagnostikovat a opravit problémy se stávající instalací systému Windows. Společnost Microsoft sice nabízí verzi systému Windows PE ve svém “ Automatická instalační sada ” (Windows AIK), existuje několik verzí Windows PE třetích stran a dokonce i aplikace, které umožňují vytvořit vlastní verzi . Nástroj DISM

Nástroj DISM (Deployment Image Servicing and Management) je oficiální nástroj příkazového řádku systému Windows, který umožňuje spravovat a konfigurovat obrazy systému Windows. Lze jej použít k přidání softwarových balíčků, spouštěcích příkazů a dalších užitečných funkcí do bitové kopie systému Windows PE. Nástroj DISM je poskytován bezplatně v systému Microsoft ’ s “ Automatická instalační sada . ” Jelikož se jedná o nástroj příkazového řádku s mnoha pokročilými příkazy a možnostmi, obecně se nedoporučuje pro začínající uživatele počítačů.

WinBuilder

WinBuilder je aplikace, která umožňuje vytvářet vlastní obrazy systému Windows PE pomocí jednoduchého skriptovacího jazyka . Použití nástroje WinBuilder ’ Pomocí skriptovacího jazyka můžete na vlastní spouštěcí disk systému Windows PE přidávat soubory a aplikace . WinBuilder obsahuje řadu předvoleb “ projekty ” nebo předem napsané skripty, které generují jedinečné obrazy Windows PE, jež mají mnoho různých využití, včetně diagnostiky počítače a bezobslužné instalace operačního systému .
< Br > Bart PE Builder s &#039;

Bart PE Builder je nástroj, který umožňuje vytvářet vlastní spouštěcí diskety systému Windows . Ačkoli technicky vzato není nástrojem pro vytváření systému Windows PE, vytváří podobný produkt často pomocí stejných technik a souborů jako oficiální nástroj pro vytváření systému Windows PE. Bart PE Builder generuje své zaváděcí diskety ze souborů na plném instalačním disku systému Windows . Obsahuje množství zásuvných modulů, které umožňují přidávat soubory a aplikace ze spouštěcího disku Bart PE . Bert’s PE Builder se obvykle používá k vytváření bootovacích disků pro opravy a diagnostiku počítačů.

Napsat komentář