O chybějící ikoně stavu baterie na notebooku IBM

Ikona stavu baterie na notebooku IBM Thinkpad je jednou z nejužitečnějších ikon na ploše. Pokud máte tento nástroj nainstalovaný v počítači, snadno na první pohled zjistíte, kolik energie zbývá v baterii a jak brzy bude třeba baterie vyměnit nebo dobít . Většina počítačů ThinkPad je dodávána s již nainstalovaným nástrojem a ikonou stavu baterie, ale v případě použitého počítače tomu tak být nemusí a nástroj si musíte nainstalovat sami. Význam

V závislosti na modelu vám ikona stavu baterie na první pohled nebo po kliknutí myší přesně ukáže, kolik času zbývá do konce životnosti baterie. Tato funkce je užitečná, když používáte notebook mimo alternativní zdroj napájení, abyste mohli uložit svou práci a vypnout jej před úplným vybitím baterie .
Funkce

Protože mnoho modelů notebooků IBM umožňuje použití dvou baterií, ikona stavu baterie umožňuje sledovat využití nabití baterií. Nástroj pro rozpoznání stavu baterie rozpozná při spuštění stroje dvě baterie, přičemž ikona upozorní uživatele, když je baterie slabá, a poté znovu, když je proud na kritické úrovni .
úvahy

Kliknutím na ikonu může uživatel změnit způsob, jakým počítač pracuje při plném napájení z baterie, aby šetřil energii. To umožní uživateli vypnout zařízení, která nebudou během provozu na baterii používána, například přehrávače DVD nebo modemy, nebo říci systému, kdy má přejít do režimu spánku nebo hibernace, když je počítač nečinný.
Fotografie Výhody

Aktivací ikony stavu baterie na ploše má uživatel vždy přehled o přibližném čase, který zbývá do vybití baterie. To umožňuje zaznamenat provedenou práci nebo připojit zařízení k alternativnímu zdroji napájení, jako je adaptér do zapalovače cigaret nebo běžný elektrický proud.
Prevence/řešení

Pokud na notebooku IBM chybí ikona stavu baterie, je třeba nejprve zjistit, zda je v počítači nainstalován konfigurační nástroj. Pokud program existuje, stačí jej spustit a aktivovat ikonu na ploše. Pokud v počítači ThinkPad chybí konfigurační nástroj, poznamenejte si model a sériové číslo počítače a přejděte na webovou stránku Lenovo (viz níže uvedené zdroje) . Do vyhledávacího pole zadejte číslo modelu a ve výsledcích průzkumu by se měl zobrazit nástroj pro zjištění stavu baterie . Stáhněte si program a nainstalujte jej do počítače ThinkPad .
Potenciál

Nástroj pro kontrolu stavu baterie, který je k dispozici pro některé modely IBM ThinkPad, také umožňuje uživateli zkontrolovat stav baterie. Získáte tak statistické údaje o tom, kolikrát byla baterie dobíjena a jaká je její zbývající životnost. Tento program je užitečný pro určení, zda je třeba zakoupit novou baterii .

Napsat komentář