Odstranění záplat viru Microsoft Conficker

Pokud se váš počítač se systémem Windows XP nebo Vista chová podivně, může to být způsobeno virem Conficker . Conficker je virus, který se šíří po sítích a může být aktualizován na dálku. Ačkoli společnost Microsoft zranitelnost rychle opravila, předpokládá se, že mnoho počítačů se systémem Windows je vůči viru stále zranitelných. Tento článek ukazuje, jak odstranit virus Conficker z počítače. Stáhněte si nástroj pro odstranění

K odstranění Confickeru potřebujete připojení k internetu, prázdné CD nebo USB disk a přístup k neinfikovanému počítači . Přejděte na webové stránky společnosti Symantec v infikovaném počítači a stáhněte si nástroj pro odstranění (viz odkaz uvedený v části Zdroje) . Umístěte nástroj pro odstranění do počítače.exe na CD nebo USB flash disku a připojte jej k infikovanému počítači.
Odstranění viru Conficker

Odpojte infikovaný počítač od internetu, zavřete všechny spuštěné programy a poté spusťte nástroj pro odstranění . Chcete-li to provést, dvakrát klikněte na položku „D.exe“ na disku CD nebo USB flash disku . Pokud se zobrazí bezpečnostní upozornění, stiskněte tlačítko „Spustit“, přečtěte si smlouvu EULA a klikněte na tlačítko „Souhlasím“. Poté klikněte na tlačítko „Start“ a počkejte na dokončení nástroje.

Restartujte infikovaný počítač v nouzovém režimu a spusťte nástroj. ( Chcete-li restartovat počítač v nouzovém režimu, restartujte jej, stiskněte klávesu „F8“, dokud se nezobrazí nabídka, a poté z nabídky vyberte „Nouzový režim“ ). Po této analýze restartujte počítač normálně.

Oprava zranitelnosti

Virus jste odstranili, ale nechcete ho dostat znovu . Znovu se připojte k internetu a spusťte službu Windows Update, abyste si stáhli nejnovější prioritní bezpečnostní záplaty od společnosti Microsoft. V části „Všechny programy“ nabídky Start vyberte položku „Windows Update“. Po dokončení programu klikněte na „Express“ a vyberte „Install Updates“ a zkontrolujte, které aktualizace potřebujete . Přečtěte si licenční smlouvu a klikněte na „I accept“. Po stažení a instalaci aktualizací zavřete službu Windows Update.

Napsat komentář