Převod WMV do AMV

konverze souborů je základním nástrojem při výrobě a distribuci digitálního videa. Vzhledem k tomu, že stejný formát podporuje jakýkoli typ softwaru nebo online prostředí, může přeformátování videa zvýšit jeho viditelnost a dostupnost . Protože WMV je komprimovaný formát videa, lze jej převést na jinou formu digitálního videa, například AMV . WMV

WMV je multimediální kontejner vyvinutý a vlastněný společností Microsoft . WMV se běžně nazývá podle přípony souboru, což znamená Windows Media Video . Tento typ souboru je založen na formátu ASF (Advanced Systems Format) společnosti Microsoft a je publikován pomocí kompresní technologie Windows Media. Formát WMV jako multimediální kontejner obsahuje kromě videa také data pro zvuk, text a grafiku . Protože se tento formát běžně používá ke kódování a distribuci digitálního videa, je kompatibilní s několika přehrávači médií . Přestože je určen pro použití v přehrávači Windows Media Player společnosti Microsoft, soubory WMV lze otevřít také v přehrávači Final Media Player společnosti Bitberry, v programu Roxio Creator 2010 a v programech Cyberlink PowerDVD 10 a PowerDirector 8 . Formát společnosti Microsoft lze zobrazit také v operačních systémech Mac kompatibilních s přehrávačem Windows Media Player nebo přehrávačem médií Apple QuickTime se zásuvným modulem Flip4Mac .
AMV

AMV je komprimovaný videoformát specializovaný pro použití v přenosném zařízení S1 MP3, které se vyrábí v Číně. Přípona souboru AMV je zkratkou pro Anime Music Video . Ve srovnání s formátem WMV je AMV základní formát, který podporuje pouze zvukové a video toky. Formát multimediálního kontejneru AVI (Audio Video Interleave) je adaptací formátu AMV a umožňuje vytváření souborů AMV pro přehrávání videa v jednoduchých zařízeních. Výsledkem je, že všechna média zakódovaná ve formátu AMV mají výrazně nižší kvalitu než jejich digitální video protějšky, jako je WMV . Soubory AMV mají relativně nízké rozlišení, které se pohybuje mezi 96 — 96-208 — 176. Jejich rychlost FPS je také obecně nízká, časování je 10, 12 nebo 16 snímků za sekundu. Soubory WMV mají běžně rozlišení od 640 x 480 do 720 x 486 . Jejich FPS může být 29,97 nebo 30 snímků za sekundu.
Výhody AMV

Ačkoli WMV používá mnohem pokročilejší kompresní standard, AMV je jediný formát určený pro použití v přehrávači MP3 S1. Vzhledem k tomu, že soubory jsou relativně malé, nevyžaduje AMV ke svému běhu tolik procesorového výkonu. Aby bylo zařízení kompatibilní s formátem WMV, musí být speciálně vybaveno hardwarovým kodekem . Tyto specifikace mohou zvýšit cenu zařízení, protože výrobci musí platit licenční poplatky za jejich použití.
Software pro konverzi souborů

Přestože existuje celá řada programů pro konverzi souborů, které umí exportovat soubory WMV z mnoha typů videa, se soubory AMV si poradí málokdo . Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi specializovaný formát, existuje jen omezený výběr softwaru, který dokáže AMV převádět . Callum Hollywood AMV Studio , AMV Converter Mod , AMV Convert Tool a AMV Marker jsou některé aplikace, které lze převést soubory WMV do souborů AMV . Volně dostupné webové aplikace Media Convert ( http://media-convert.com/) je také schopen převést jakýkoli hlavní formát komprese videa do souboru AMV .
Alternativa MP4

Soubor MP4 je komprimovaný videoformát, který obsahuje výhody souborů WMV i AMV . Soubor WMV sice vytváří videozáznamy v solidní kvalitě, ale vyžaduje značné množství úložného prostoru a paměti. Přestože jsou soubory AMV velmi kompaktní, vytvářejí špatné video. Soubory MP4 v tomto formátu mohou nabídnout vysoce kvalitní zvuk, video, text a grafiku při relativně malé šířce pásma . Formát MP4, který byl vydán spolu s kompresním standardem MPEG-4, se díky své datové efektivitě stal velmi oblíbeným formátem digitálního videa. Kromě webu se formát MP4 používá k formátování videa v zařízeních, jako jsou chytré telefony a přenosné přehrávače médií .

Napsat komentář