Příčina chyby kontrolního součtu CMOS

CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) uchovává nastavení systému BIOS počítače a systémový čas . Operační systém při vypnutí uloží do paměti CMOS číslo, které se porovná s číslem vygenerovaným systémem BIOS při spuštění počítače. Pokud se tato čísla neshodují, zobrazí se uživateli chyba kontrolního součtu . Chyba kontrolního součtu CMOS obvykle nepředstavuje závažný problém a tyto chyby lze často vyřešit výměnou baterie CMOS. Jaké jsou průměrné chyby kontrolního součtu

Když uživatel spustí počítač, načte se nastavení systému BIOS z paměti CMOS. Pokud počítač nemůže tato nastavení správně přečíst, vygeneruje chybu kontrolního součtu a vydá několik zvukových signálů, které se liší v závislosti na chybových kódech výrobce systému BIOS.
Ztráta napájení baterie
< p> Baterie CMOS vydrží několik let, ale pokud je třeba baterii CMOS vyměnit, počítač nemusí být schopen správně načíst uložená nastavení . Pokud nelze použít uložené uživatelské nastavení, počítač načte výchozí nastavení systému BIOS .
Poškozený firmware

Někdy může poškozený firmware způsobit chybu kontrolního součtu. Proces flashování systému BIOS to obvykle vyřeší . Blikající BIOS je technický žargon, který jednoduše znamená, že se do firmwaru systému nahrává nová verze systému BIOS (Basic Input/Output System).
Virus

některé viry způsobují, že číslo kontrolního součtu generované počítačem při spuštění se neshoduje s číslem uloženým v CMOS. Odstranění viru, který způsobil změnu hodnoty kontrolního součtu, problém vyřeší.
Špatné vypnutí

Pokud se počítač správně nespustí, nemusí někdy zaznamenané číslo odpovídat číslu vygenerovanému během restartu systému . Správné vypnutí systému při příštím spuštění by mělo tento problém vyřešit.
Pořiďte si novou baterii

Opravny počítačů mohou objednat novou baterii CMOS pro většinu modelů počítačů . Tyto malé kruhové baterie není obtížné vyměnit a obvykle je stačí umístit do slotu na horní straně základní desky.

Napsat komentář