Software pro spuštění a obnovení pro Sony Vaio

V počítači Sony Vaio je předinstalován software pro spuštění a obnovení, který umožňuje přeinstalovat předinstalované programy nebo obnovit počítač do původního stavu po vybalení . Tento software existuje proto, abyste mohli počítač opravit v případě náhodného odstranění programu, poškození softwaru nebo extrémního napadení virem či malwarem. Software pro spuštění a obnovu zařízení Vaio se nachází v části „Obnova a obnovení“ programu s názvem Vaio Care . Obnovení počítače

Vaio Care nabízí možnost obnovy počítače, která umožňuje „obnovit pevný disk do původní konfigurace z výroby“ . „Když v nabídce Recovery Vaio Care kliknete na možnost „Restore Computer“, Vaio Care vás vyzve, abyste se zeptali, zda si jste jisti, že chcete pokračovat. Pokud kliknete na tlačítko „Ano“, zahájí se úplná obnova systému. Pokud kliknete na „Ne“, program obnovy se zruší. Nezapomeňte, že pokud použijete možnost Obnovit počítač, budou všechna data uložená na pevném disku počítače – programy, dokumenty, obrázky, hudba a další – trvale odstraněna, a proto pokud hodláte použít možnost Obnovit počítač, musíte všechny důležité informace zálohovat na externí pevný disk nebo flash disk .
aplikace a ovladače

V počítači VAIO jsou předinstalovány různé programy a zkušební software a také faktory, které umožňují správnou funkci hardwarových komponent. Možnost „Přeinstalovat aplikace a ovladače“, která se nachází v části pro obnovení v programu Vaio Care, umožňuje přeinstalovat programy a ovladače, které byly původně nahrány v jednotlivých zařízeních Vaio. Jedná se o užitečný nástroj, zejména pokud potřebujete přeinstalovat jeden program nebo ovladač, protože se vyhnete nutnosti kompletně přeinstalovat systém Windows nebo hledat potřebný software na internetu .

Vytvoření disků pro obnovení

Sony Vaio není dodáváno s disky pro obnovení, což znamená, že si je musíte vypálit sami. Některé modely Vaio vyžadují pouze 2 disky DVD, ale jiné vyžadují 3 disky DVD, takže se ujistěte, že máte po ruce dostatek disků na dokončení alespoň jedné úplné kopie média pro obnovení . „. V aplikaci Vaio Care , klikněte na „Obnovení a obnovení“, poté klikněte na nabídku obnovení, klikněte na Vaio vás vyzve k připojení počítače „Vytvořit médium pro obnovení“. “ – i když je již připojen – než budete moci pokračovat. Klikněte na tlačítko „Next“, vložte disk DVD do jednotky DVD a klikněte na tlačítko „Next“ . VAIO Care vás provede procesem vytváření disku.
Význam disku pro obnovu

Ačkoli je Vaio vybaveno programem, který umožňuje přeinstalovat aplikace a ovladače, a možností obnovit počítač, disky pro obnovení jsou nezbytné. Pokud dojde k poruše pevného disku a je třeba nainstalovat nový, budete k instalaci systému Windows na nový pevný disk potřebovat disky pro obnovení . Pokud počítač napadne virus nebo jiný škodlivý software a zničí soubory pro obnovení, možnost Obnovení počítače nebude fungovat a k opětovné instalaci systému Windows budete potřebovat disky pro obnovení. V případě potřeby si můžete za poplatek objednat disky Sony pro obnovení – ceny se liší v závislosti na modelu vašeho zařízení Vaio – . To však není tak snadné a levné jako vypálení kopie okamžitě dostupných disků pro obnovu

Napsat komentář