Softwarové nástroje pro počítačové techniky

Ať už máte počítač mainframe nebo stolní počítač, Windows, Linux nebo jiný operační systém, existuje mnoho softwarových nástrojů, které vám pomohou určit a vyřešit problémy s počítačem . Vyškolení technici jezdí k zákazníkům nebo k těmto systémům přistupují vzdáleně, aby prováděli aktualizace, používali řídicí disk a řešili problémy. K plnění svých úkolů používají běžné i specializované softwarové nástroje . Zaváděcí disk

Zaváděcí disk, páska nebo CD jsou pro techniky nezbytnou výbavou . Použití správného spouštěcího disku je často výchozím bodem pro zjištění problémů a obnovení systémů . Může vás dostat do systému, abyste mohli provést základní úroveň diagnostiky . Počítačoví technici mají obvykle k dispozici několik sad spouštěcích disků. Na webech je obvykle mnoho různých typů a modelů počítačů a není neobvyklé, že se na nich nacházejí různé operační systémy .
Diagnostika

Ke zjištění účinnosti interních nebo externích pevných disků se používá speciální diagnostický software . Podle společnosti Seagate, předního výrobce pevných disků, bylo více než 20 % pevných disků vrácených společnosti Seagate k opravě skutečně životaschopných. Software pro diagnostiku pevných disků jsou nástroje používané počítačovými techniky ke zjištění stavu a kondice fyzických disků v sítích zákazníků. Výsledky testů pomáhají rozhodnout, jaké kroky je třeba podniknout dále.

Virová kontrola

Viry jsou nevítanou, ale skutečnou součástí života s počítači. Stroje nebo celá oddělení mohou být napadeny jedním nebo více viry, což zpomalí provoz nebo je zcela vypne. Počítačový technik může na postižených počítačích spustit antivirový software a poté se pokusit viry odstranit a vyčistit programy a data . Při rozsáhlé invazi je často nutné systémy kompletně přeinstalovat .
Nástroje pro defragmentaci

Pevné disky počítačů, které jsou hodně zatíženy čtením a zápisem, se často zpomalují kvůli fragmentaci dat . Při aktualizaci souborů jsou jejich data na disku uložena v několika nesouvislých částech. Defragmentace může urychlit přístup k datům tím, že data budou souvislá.
Nástroje
Software pro opravu registru

Oprava registru může pomoci urychlit zpracování počítače. Počítačoví technici spustí tento software podle systémových specifikací, aby vyčistili registr systému Windows, odstranili dočasné soubory a zastaralé položky nabídek . Dokáže také odstranit duplicitní zástupce a ikony a zkontrolovat spyware a poškozené soubory.
Další nástroje pro optimalizaci

Počítačoví technici obecně dobře vědí, jaké nástroje jsou pro tuto práci nejvýkonnější. Mohou používat programy od vývojářů třetích stran, používat jednoduché programy od výrobce operačního systému nebo si vytvořit vlastní sady softwarových nástrojů se softwarem, který považují za nejlepší pro své zákazníky. Optimalizační nástroje zahrnují programy, které zrychlují procesory a paměť RAM a konfigurují nastavení sítě pro optimalizaci rychlosti přenosu dat.

Napsat komentář