Systém Windows nemá přístup ke Správci pověření

Opakované zadávání ověřovacích údajů, jako jsou uživatelská jména a hesla, při připojování k sítím a webovým stránkám může být nepříjemné, zejména pokud jsou tato místa často navštěvována . Systém Windows 7 obsahuje funkci nazvanou Správce pověření, která uživatelům umožňuje bezpečně ukládat přihlašovací údaje pro automatické zadávání při návštěvě konkrétních webových stránek nebo síťových umístění . Bohužel někdy dochází k chybám, které znemožňují přístup ke Správci pověření. Přístup ke správci pověření

Správce pověření je přístupný z Ovládacích panelů systému Windows jako jedna z možností dostupných v ovládací skupině „Uživatelské účty a zabezpečení rodiny“ . V okně Správce pověření se zobrazí seznam všech pověření systému Windows, certifikátů a obecných online pověření, která jsou uložena v zašifrovaném umístění souboru známém jako Windows Vault. Nová pověření lze přidat ručně v okně Uživatelské účty kliknutím na odkaz přidat pověření v pravém horním rohu kontrolního seznamu pověření, který odpovídá položce, kterou chcete přidat.
Problémy se správcem pověření

Při pokusu o otevření okna Správce pověření se u některých uživatelů objeví chybové hlášení, že systém Windows nemá přístup ke Správci pověření . Dokud systém Windows nemá přístup ke Správci pověření, nemůže systém registrovat nová pověření. Chyba může být způsobena nesprávně nastavenými oprávněními souborů, které nerozpoznají uživatele jako vlastníka pověření, nebo poškozenými systémovými soubory, které jsou nutné pro přístup ke Správci pověření a Trezoru Windows.
< br > Řešení problémů s vlastnictvím

Pro nápravu problémů s vlastnictvím musí uživatel povolit pokročilou možnost souborů, která zviditelní skryté soubory, a poté vstoupit do složky „AppData Local Microsoft Credentials“ pod svým uživatelským jménem v adresáři „Users“ svého počítače. Jakmile se tam uživatel dostane, musí zkontrolovat vlastnictví souborů v adresáři pomocí pokročilého nastavení zabezpečení v okně „Vlastnosti“ souboru . Pokud uživatel není uveden jako vlastník souborů na kartě „Vlastník“, může změnit vlastnictví jednotlivých souborů tak, aby jej systém Windows rozpoznal jako správného vlastníka .
Oprava systémových souborů

Pokud byly systémové soubory poškozeny, poškozeny nebo odstraněny, lze k jejich identifikaci, opravě nebo nahrazení použít nástroj systému Windows nazvaný Kontrola systémových souborů. Nástroj je třeba spustit z příkazového řádku s právy správce, což provedete kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu „Příkazový řádek“ ve složce „Příslušenství“ a výběrem možnosti „Spustit jako správce“. Na výzvu musí uživatel zadat „sfc /scannow“ bez uvozovek a stisknout klávesu „Enter“ . Kontrola systémových souborů prohledá všechny systémové soubory systému Windows a v případě potřeby je opraví, aby byly opět funkční.

Napsat komentář