Ubuntu Acer 5315 Touchpad nefunguje

Acer Aspire 5315 je 15,4″ výkonný notebook s procesorem Celeron, který společnost Acer uvedla na trh v roce 2008. Přestože mnoho uživatelů notebooků Aspire, kteří se rozhodli nainstalovat Ubuntu, se poté nesetkalo s problémy, může se stát, že touchpad notebooku Acer 5315 nebude v Ubuntu fungovat správně. Existuje pět nejčastějších příčin nefunkčnosti touchpadu v Ubuntu. Připojením externí myši a postupem řešení problémů můžete zprovoznit touchpad notebooku Acer v Ubuntu . Vypnutá dotyková plocha

Pokud touchpad Acer Aspire 5315 po instalaci Ubuntu do počítače nefunguje, jednou z nejpravděpodobnějších příčin je vypnutý touchpad . Tablet Acer 5315 je vybaven tlačítkem, které se nachází v horní části touchpadu a je určeno pro uživatele, kteří hodně píší a nechtějí, aby se myš pohybovala . Po stisknutí tlačítka se touchpad dočasně vypne a vedle tlačítka se rozsvítí červená kontrolka . Stisknutím tlačítka aktivujte touchpad a měl by fungovat pod Ubuntu .
Aktivace řidiče

Přestože Ubuntu obvykle automaticky stahuje základní ovladače zařízení, všechny ovladače se aktivují pouze někdy, když Ubuntu najde ovladače, které nemusí být nutně kompatibilní s konkrétním hardwarem vašeho počítače. Pokud se v Ubuntu nepodařilo aktivovat ovladač touchpadu pro Acer Aspire 5315, touchpad nefunguje. Tento problém lze obvykle vyřešit kliknutím na ikonu „Systém“, výběrem možnosti „Správa“ a poté „Omezená správa ovladačů“. Vyberte ovladač touchpadu a kliknutím na tlačítko „Aktivovat“ povolte použití ovladače.
Chybějící řidič

Zatímco Ubuntu obvykle stahuje ovladače hardwaru automaticky při instalaci do počítače, někdy Ubuntu nemůže najít správný ovladač touchpadu pro váš počítač. Stejně jako v systému Windows vyžaduje váš Acer 5315 pro správnou funkci správný ovladač touchpadu . Ovladač touchpadu Ubuntu pro svůj počítač si můžete stáhnout na webových stránkách podpory společnosti Acer . Při instalaci ovladače postupujte podle pokynů společnosti Acer a touchpad by měl fungovat.
Další otázky

touchpad Acer 5315 nemusí po instalaci fungovat kvůli dočasnému problému. K tomu obvykle dochází při prvním spuštění po instalaci Ubuntu, ale může se objevit i po spuštění rutinních aktualizací Ubuntu. Restartování počítače v tomto případě obvykle problém vyřeší. Touchpad Acer 5315 nemusí fungovat také kvůli problému s hardwarem touchpadu. V takovém případě bude možná nutné odnést notebook k technikovi nebo jej poslat společnosti Acer, aby touchpad opravila.

Napsat komentář