„V konfiguraci vašeho iPadu došlo k problému“ pro iBooks

Chybová zpráva „V konfiguraci iPadu došlo k problému“ se může objevit na iPadu majitele, který změní operační systém iOS nebo zařízení. Tato zpráva se může objevit, když se majitel pokusí použít iBooks ke čtení knihy z jiného zdroje než z iBookstore, pokud má kniha ve svém formátu bezpečnostní ochranu proti neoprávněnému kopírování. Útěk z vězení

„Jaiilbreak“ je hackerský termín pro program, který upravuje operační systém zařízení. V případě iPadu si hackeři stáhnou do zařízení program pro útěk z vězení, aby mohli provádět činnosti a používat funkce, které jsou v systému iOS společnosti Apple omezené nebo nedostupné. Jednou z takových funkcí, která umožňuje únik z vězení, je čtení elektronické knihy v iBooks z jiného zdroje než z iBookstore, pokud je kniha chráněna správou digitálních práv. Řada vydavatelů a prodejců elektronických knih instaluje na elektronické knihy DRM, aby se chránila před neoprávněným kopírováním a šířením chráněného materiálu . Ochrana DRM však může způsobit konflikty při pokusu o legální otevření a čtení elektronických knih. Společnost Apple prodává ve svém iBookstore dvě elektronické knihy chráněné DRM a DRM , ale její aplikace iBooks neotevírá knihy chráněné DRM z jiných zdrojů .
DRM vyvolá chybovou zprávu

Když se uživatel jailbreaknutého iPadu, iPhonu nebo iPodu Touch pokusí pomocí iBooks otevřít knihu chráněnou DRM z jiného zdroje než od Applu, může se zobrazit chybová zpráva . K tomu dochází i v případě, že uživatel zakoupil elektronickou knihu legálně a neporušil tak autorská práva k dílu. Ted Landau v únoru 2011 pro web Mac Observer uvedl, že chyba se vyskytuje na novějších zařízeních se systémem iOS, která používají iBooks 1.21 nebo později . Kód iBooks zřejmě zjistí, že zařízení je jailbreaknuté, a odmítne knihu otevřít.
Náprava řešení doporučeného chybou

Nejlepší postup společnosti Apple je obnovit iPad pomocí iTunes a znovu nainstalovat iBooks . Chybu můžete obejít nebo si nainstalovat únik z vězení, který se problému vyhne, ale společnost Apple varuje, že každý únik z vězení s sebou nese řadu rizik .
Apple o útěcích z vězení

Společnost Apple varovala, že neautorizované úpravy systému iOS mohou být „významným zdrojem nestability“, která může narušit služby a způsobit další problémy. Společnost považuje jakoukoli neautorizovanou úpravu systému iOS pro iPad, iPhone a iPod touch za porušení smlouvy s koncovým uživatelem, které může vést ke ztrátě záruky .
Elektronické útěky z vězení jsou legální

Navzdory varování společnosti Apple je útěk z vězení podle amerického zákona Digital Millennium Copyright Act legální . Federální regulační orgány v červenci 2010 uvedly výslovné výjimky z ustanovení zákona proti obcházení, včetně úpravy systému iOS za účelem čtení chráněného materiálu, který uživatel smí číst ze zákona . Regulační orgány dospěly k závěru, že omezení, která zavedl systém iOS společnosti Apple, byla rozhodnutím o „obchodním modelu“, který nepodléhá ochraně autorských práv .

Napsat komentář