Vs Kindle . Jednotka HumanWare ClassMate

Amazon Kindle.com a ClassMate Reader od společnosti HumanWare jsou přenosné elektronické čtečky. Umožňují uživatelům stahovat, spravovat a číst elektronické knihy. Zatímco Kindle je nejvhodnější pro dospělé a mladé dospělé, kteří mají dobře vyvinuté čtenářské dovednosti, čtečka ClassMate je nejvhodnější pro děti, které své dovednosti teprve rozvíjejí . Čtečka ClassMate totiž nabízí interaktivní funkce, které společnost HumanWare navrhla speciálně pro děti, které se učí číst . Specifikace velikosti

obou čteček je Kindle tenčí, zatímco čtečka ClassMate je kompaktnější na výšku i na šířku . Konkrétně má Kindle 7,5 palce na výšku, 4,8 cm na šířku a 0,335 palce na tloušťku. Pro srovnání, disk ClassMate má rozměry 3,54 cm na výšku, 6,1 cm na šířku a 0,98 cm na tloušťku . Rozdíl mezi výškou a šířkou obou elektronických čteček je způsoben tím, že Kindle má vertikální orientaci, zatímco čtečka ClassMate má orientaci horizontální . Čtečka ClassMate je s hmotností 10,7 oz těžší z obou elektronických čteček . Kindle oproti tomu váží 8,5 nebo 8,7 unce, v závislosti na konkrétní verzi.
Obrazovka a rozhraní

Na rozdíl od Kindle má ClassMate Reader dotykový displej . Na této obrazovce mohou uživatelé čtečky ClassMate vkládat virtuální záložky, přidávat poznámky a podtrhávat pasáže textu pomocí prstů nebo přiloženého stylusu . Kindle nabízí stejné funkce, ale uživatelé k nim nemají přístup stisknutím fyzických tlačítek, která obklopují obrazovku Kindle . Dalším rozdílem, díky kterému je čtečka peer-to-peer vhodnější pro děti, je to, že její obrazovka dokáže zobrazit barvy . Oproti tomu obrazovka Kindle dokáže zobrazit pouze černobílý text a obrázky . Na rozdíl od čtečky Classmate Reader však Kindle používá technologii E Ink Pearl . Tato technologie snižuje odlesky, takže obrazovka Kindle vypadá jako list papíru . Obrazovka Kindle je větší než 6 palců . Pro srovnání, obrazovka ClassMate Reader má úhlopříčku 3,6 palce.
Připojení

Verze Wi-Fi Kindle umožňuje uživatelům bezdrátové připojení k bezplatnému hotspotu Wi-Fi v domácnosti, kavárně, obchodě nebo jiném místě . Oproti tomu verze Kindle 3G + Wi-Fi nabízí kromě Wi-Fi připojení také 3G mobilní připojení, které umožňuje Kindle připojit k internetu na velké vzdálenosti bez nutnosti používat blízký bezdrátový směrovač. Čtečka ClassMate však neobsahuje Wi-Fi ani připojení 3G. Pokud si tedy uživatelé chtějí stáhnout nový elektronický obsah, musí na rozdíl od uživatelů Kindle nejprve připojit své elektronické čtečky k počítači nebo vložit karty SD s předem nahraným obsahem .
Převod textu na řeč

Kindle i čtečka ClassMate nabízejí funkce převodu textu na řeč, které umožňují vokalizovat text na obrazovce . Zatímco funkce převodu textu na řeč v Kindlu je stále v experimentální fázi, což znamená, že inženýři stále pracují na jejím zdokonalování, čtečka ClassMate obsahuje hotový převod textu na řeč . Tento motor používá k vytvoření lidsky znějícího hlasu nástroj Nuance Vocalizer . Na rozdíl od čtečky Kindle může čtečka ClassMate současně zobrazovat a vybírat čtený text .

Napsat komentář