Vs Li -Ion dobíjecí NiMH baterie pro notebooky

Li-ion a NiMH baterie jsou dobíjecí baterie, které se často používají v noteboocích. Při zkoumání nikl-metal hydridových nebo lithium-iontových baterií je třeba před rozhodnutím zvážit náklady, hmotnost, rychlost vybíjení a dopad jednotlivých typů baterií na životní prostředí. Při správné údržbě mají NiMH i Li -ion baterie dlouhou životnost . Fotografie, ilustrace

Lithium-iontové baterie stojí a váží o 30 procent méně než NiMH baterie, ale také stojí mnohem více než NiMH baterie. Protože li-iontové baterie váží méně, jsou méně těžkopádné při přenášení v kufříku na notebook a o něco lépe se s nimi cestuje .
Paměťový efekt

baterie postižené paměťovým efektem postupně ztrácejí schopnost vyplácet se při nabíjení, než se zcela vybijí. NiMH baterie jsou ovlivněny paměťovým efektem . Tyto baterie postupně ztrácejí jedno až dvě procenta elektrické energie denně, i když nejsou používány . Lithium-iontové baterie netrpí paměťovým efektem a udržují si svůj náboj, i když se nepoužívají .
Rychlost vypouštění

Mnoho baterií notebooků není plně nabito a vybíjí se při každém použití. Místo toho mají baterie notebooků obvykle malý cyklus nabíjení a vybíjení. Dodatečné nabíjení ve vybíjecím cyklu vám umožní používat notebook bez obav o životnost baterie . Baterie NiMH mají maximální výkon při plném nabití a následném vybití. Lithium-iontová baterie vám umožní nabíjet a vybíjet baterii, kdy je to nejvhodnější, protože není výhodné čekat, až se zcela vybije, a teprve pak ji připojit k nabíjení. NiMH baterie vydrží méně nabití než lithium-iontové baterie .

NiMH baterie s dopadem na životní prostředí neobsahují těžké kovy . Tyto baterie jsou ve srovnání se staršími nikl-kadmiovými bateriemi považovány za šetrné k životnímu prostředí . Li-iontové baterie obsahují vysoké procento těžkých kovů a jsou považovány za nebezpečné . Lithium-iontové baterie je třeba recyklovat nebo správně zlikvidovat, aby nedošlo ke kontaminaci.

Napsat komentář