Využití procesoru pro streamované video

Streamování HD videa může být výzvou i pro nejvýkonnější moderní počítač. Pokud se při přehrávání videostreamu objeví problémy se zasekáváním a vyrovnávací pamětí, znamená to, že jedna nebo více částí systému je příliš zatěžována a může se stát, že využití procesoru je extrémně vysoké. Než vyměníte procesor, podívejte se, jak funguje streamování a proč nový procesor nemusí být řešením. Zpomalení sítě

Jeden z nejdůležitějších prvků vstupuje do hry ještě předtím, než se napájení dostane do místního počítače. K přenosu videodat ve vysokém rozlišení v reálném čase je zapotřebí silná síť a bohužel na mnoha místech může dojít k úzkému hrdlu . Video stream se může zpomalit ještě předtím, než dorazí k vám domů, a to kvůli velkému provozu nebo neefektivním serverům a síťové infrastruktuře . Vaše internetové připojení nemusí mít dostatečnou šířku pásma pro streamování v HD rozlišení, zejména v době „špičky“ na sdíleném připojení, například u poskytovatele kabelového připojení . Například společnost Netflix doporučuje pro streamování videa v HD kvalitě minimálně 5 Mb/s .
Rezidenční problematika

Váš domov je také plný způsobů, jak bránit volnému toku videa a datových přenosů . Dlouhé kabely, poškozené spoje a rozvody mohou způsobovat rušení, které občas zpomaluje připojení, zejména ve starších domech a obydlích s více rodinami . Bezdrátové sítě jsou citlivé na strukturální rušení od stěn a stropů a šířka pásma Wi-Fi může být snadno zahlcena souběžnými připojeními. Ve všech těchto případech můžete mít pro většinu činností na internetu dostatečnou šířku pásma, ale při sledování streamovaného videa v HD rozlišení se vaše připojení zatíží natolik, že se projeví drobné nedostatky .
PC Housecleaning

Za předpokladu, že je vaše síť optimalizovaná pro streamování videa, může být samotný počítač špatně optimalizovaný. Existuje řada jednoduchých řešení, kterými můžete ulevit procesoru a dalším systémovým zdrojům, například zavřením aplikací a oken prohlížeče, zastavením nepotřebných úloh a služeb na pozadí a ujištěním se, že operační systém a ovladače hardwaru jsou aktuální. Cokoli, co způsobí, že počítač při běžném používání poběží o něco pomaleji, bude mít značný dopad na úlohy, jako je streamování HD videa vyžadující.
Grafická karta vyžaduje

Všechny úlohy s videem v počítači do značné míry závisí na výkonu grafického hardwaru. Pokud je váš systém vybaven rozhraním PCI express 3.0 nejmodernějším videem s velkým množstvím vestavěné paměti a grafickým procesorem, který zvládá multimediální podprogramy, se nemusíte bát . Pokud je však vaše grafická karta nebo integrovaná grafická karta již několik let za zenitem, bude většina zpracování videa přenesena na systémový procesor a paměť RAM.
Paměť je nezbytná
< br >

Význam paměti RAM při streamování videa nelze podceňovat; pokud máte málo paměti RAM nebo starší paměťové rozhraní, můžete od systému očekávat příliš mnoho . Služba Hulu Plus doporučuje alespoň 128 MB paměti RAM, ale pro váš výkon bude výhodnější upgrade na 4 GB nebo více paměti DDR3 . Pokud zaznamenáváte vysoké využití procesoru, může být slabým článkem paměť – procesor spravuje systémovou paměť, zejména virtuální paměť, a pokud je kapacita nebo šířka pásma paměti RAM zatížena, velká část „přetěžování“ připadá na procesor.
Překódování CPU

Procesor je také klíčový pro aplikace, které používají úlohy překódování (převod jednoho formátu videa na jiný) v reálném čase, což může zatížit dostupný výpočetní výkon . Stejně jako mnoho jiných poskytovatelů streamování videa používá služba Amazon Instant Video technologie Adobe Flash nebo Microsoft Silverlight, které během streamování přistupují k procesoru . Společnost Amazon doporučuje pro PC procesor Pentium 4 s frekvencí 2,33 GHz a jako absolutní minimum procesor Intel Core Duo s frekvencí 1,33 GHz, ale množství dat potřebných pro celou délku HD videa bude pravděpodobně vyžadovat něco mnohem výkonnějšího .

Napsat komentář