Windows Media Player 10 vs . 9

Windows Media Player (WMP), odpověď společnosti Microsoft na QuickTime společnosti Apple, poskytuje software pro přehrávání zvuku a videa pro operační systémy Windows pro PC od roku 1991. Verze 9.0 debutoval v roce 2003 s operačním systémem Windows XP. Verze 10.0 WMP vyšel o rok a půl později. Ačkoli rozdíly mezi oběma verzemi lze podle standardů roku 2011 považovat za nepatrné, pro uživatele PC byly v té době poměrně významné . WMP 9.0

Pokud verze 9.0 WMP se netýkal výhradně zvukového kódu softwaru, ale určitě představoval mnoho vylepšení. Tvůrci verze 9.0 si uvědomili nástup éry vypalování a ripování CD a přidali funkce jako Dolby surround 5.1 a 7.1 možnosti záznamu a přehrávání zvuku . Do ovládacího rozhraní byly přidány vylepšené možnosti komprese, které uživateli umožňují lepší kontrolu nad zvukem poslední nahrávky . Byly také přidány odkazy na online hudební služby a možnost přehrávat obsah WMP na běžném televizoru .
WMP 10.0

9.0 byl skutečně lepší než jeho předchůdce téměř ve všech ohledech. Podobnost grafického uživatelského rozhraní (GUI) a vzhledu obecného ovládacího rozhraní je zavádějící: WMP 10.0 je mnohem propracovanější a účinnější ripper a vypalovačka CD než verze 9.0 . Ve skutečnosti je 10.0 byl navržen nejen jako mechanika CD/rekordér, ale jako celé multimediální centrum pro operační systém Windows XP, jehož středobodem je počítač. Tato verze vytvořila knihovnu pro sadu multimediálního obsahu uživatele od hudby MP3 pro online prezentace až po televizní rozhraní pro stažený multimediální obsah a jakýkoli jiný multimediální obsah, který uživatel najde. V operačním systému Windows XP Media Center je WMP 10.0 se stal ústředním nástrojem domácnosti, který zdaleka překonal systém pro zpracování textu původního domácího počítače.

Rozdíly a podobnosti

Oba programy WMP 9.0 a 10.0 mají poměrně podobný vzhled, který umožňuje vrátit se o generaci nebo dvě zpět . 9.0 byl navržen pro operační systém Windows XP 10.0, ale 9.0 měl k dispozici verze, které by mohly být použity pro jiné operační systémy Windows od jako 2000, 98, ME, a dokonce 95. 10.0 funguje pouze v systému XP . Verze 9.0 i 10.0 obsahují grafické uživatelské rozhraní jukeboxu, díky němuž je výběr, třídění a organizace hudebních žánrů jednodušší a méně pracné než v předchozích verzích . WMP 10.0 šel ještě dál a implementoval tuto možnost do veškerého obsahu, čímž se tento koncept stal originálním. 9.0 „jukebox“ v celém systému multimediálních umělců.
Novinky ve WMP ?

Nejnovější multimediální přehrávač společnosti Microsoft pro nejnovější operační systém Windows 7, který je k dispozici od března 2011, by se dal považovat za velké vylepšení oproti WMP 9.0 nebo 10.0 . WMP 12.0 výrazně zvyšuje kompatibilitu formátů a přehrává i odemčené iTunes . Pro nahrávání a přehrávání videa přehrává nejnovější WMP soubory DivX, MOV a Xvid . Podporuje také soubory 3GP , AAC, AVCHD , MPEG-4 , WMV a WMA a většinu souborů AVI . WMP 12.0 také streamuje zvuk a video do jakéhokoli připojeného počítače s operačním systémem Windows 7 . WMP 12 nabízí patnáctisekundové hudební klipy a konsolidační seznamy.0 je nejnovějším přáním mediálních nadšenců, které společnost Microsoft splnila .

Napsat komentář