Windows Vista: Příliš pomalé problémy

Systém Windows Vista je jedním z nejpokročilejších operačních systémů, které kdy byly vydány, ale je také náchylný k pomalosti a velmi náročný na hardwarovou konfiguraci počítače. Pomocí několika základních kroků je možné diagnostikovat a vyřešit problémy s rychlostí, které se mohou vyskytnout při používání systému Windows Vista. Zvýšení rychlosti systému Vista pomocí hardwaru

Pro spuštění systému Windows Vista Home Premium, Professional nebo Ultimate doporučuje společnost Microsoft minimální rychlost procesoru 1 GHz a minimálně 1 GB paměti RAM, ale můžete vidět, že odezva systému není v této konfiguraci ideální. Čím více paměti RAM má váš počítač, tím více ji systém Windows Vista dokáže využít k ukládání často používaných dat, místo aby neustále načítal informace z mnohem pomalejšího pevného disku. V ideálním případě by počítač se systémem Vista měl mít 2 GB paměti RAM nebo více.

Pokud jste někdy do počítače vložili paměťovou kartu flash nebo USB disk, možná jste si všimli okna s dotazem, zda chcete tento úložný prostor použít ke zvýšení rychlosti počítače. Jedná se o funkci ReadyBoost , která byla poprvé použita v systému Windows Vista. Pomocí funkce ReadyBoost využívá systém Windows místo dostupné na jednotce flash k emulaci dodatečné paměti RAM. I když není tak rychlá jako systémová paměť počítače, je rychlejší než pevný disk a může výrazně zvýšit rychlost.
Zvýšení rychlosti systému Vista pomocí softwaru
< p> Nezapomeňte vypnout nepotřebné prvky systému Vista, abyste zvýšili odezvu operačního systému. Ve výchozím nastavení zobrazuje systém Vista na jedné straně obrazovky řadu widgetů, včetně hodin a kalendáře . Tyto widgety mohou být zábavné, ale mohou být náročné na systémové prostředky . Totéž platí pro Aero, elegantní nové rozhraní pracovní plochy ve Vistě. Vypnutí rozhraní Aero je snadný způsob, jak zvýšit rychlost systému Vista, ale nebude to tak dobré.

Nezanedbávejte základní údržbu systému. Pravidelně defragmentujte pevný disk, abyste měli vždy co nejrychlejší přístup ke svým souborům, a zajistěte, aby byly povoleny automatické aktualizace nebo abyste pravidelně navštěvovali webovou stránku Windows Update. Společnost Microsoft pravidelně vydává aktualizace systému Windows Vista a mnohé z nich mohou zvýšit výkon systému.

Napsat komentář