Windows Vista Service Pack 1 Systémové požadavky

Balíčky Microsoft Service Pack jsou balíčky záplat, aktualizací a bezpečnostních vylepšení, které se přidávají do operačního systému Windows a udržují jej v aktuálním stavu . Pokud nemáte nainstalovaný Service Pack 1 (SP1) pro systém Windows Vista, aktualizace je stále k dispozici na webu společnosti Microsoft. SP1 obsahuje změny rychlosti systému Vista, podporu ovladačů hardwaru, jako je rozhraní Unified Extensible Firmware Interface ( UEFI ), a změny v defragmentátoru disku . Vista Home Basic

Potřebujete 800megahertzový (32bitový nebo 64bitový) procesor s alespoň 512 megabajty (MB) systémové paměti, která je k dispozici pro instalaci (pokud váš počítač používá systémovou paměť pro grafickou paměť, budete potřebovat více) . Počítač musí mít také 20 gigabajtů (GB) místa na pevném disku, přičemž pro instalaci musí být k dispozici přibližně 15 GB . Budete také potřebovat grafickou kartu třídy 9 DirectX s 32 MB grafické paměti .
Vista Home Premium , Business, Enterprise a Ultimate

Pro verze jiné než Host Basic potřebujete k instalaci 32bitový nebo 64bitový gigahertzový (GHz) procesor s 1 GB dostupné systémové paměti. Grafická karta kompatibilní se systémem Windows Aero, která obsahuje DirectX 9, musí mít také model ovladače zobrazení systému Windows (WDDM) a Pixel Shader 2.0 .

Metody aktualizace Service Packu 1

Operační systém Windows Vista můžete aktualizovat několika způsoby. Služba Windows Update, která je součástí operačního systému, automaticky aktualizuje systém Windows . Nastavíte plán aktualizací a počítač se postará o zbytek. Dalším způsobem instalace systému Vista SP1 je stažení samostatné verze . Tato verze je určena pro správce sítě a uživatele, kteří chtějí mít pod kontrolou, které aktualizace se do jejich operačního systému přidávají. Další metodou aktualizace je použití vestavěné metody aktualizace instalace. Používá se hlavně v nových počítačích, které musí mít systém Vista a SP1.
Seznam před instalací

Společnost Microsoft doporučuje před instalací zkontrolovat dostupné místo na disku. Vzhledem k tomu, že části systému Vista SP1 byly vydány před úplnou aktualizací, je možné, že služba Windows Update již nainstalovala komponenty pro vás . Před instalací zálohujte data, odpojte všechna zařízení USB . Aktualizujte ovladače zařízení; . Kontrola poškození souborů pomocí nástroje Kontrola disku a Kontrola systémových souborů
Bezpečnostní opatření

Protože proces instalace vyžaduje několikrát restartovat počítač, je důležité během aktualizace zavřít všechny otevřené aplikace a připojit notebooky . Některé ovladače nemusí po instalaci SP1 fungovat. Pokud máte po instalaci SP1 problémy s tiskárnou nebo jiným zařízením, společnost Microsoft doporučuje stáhnout ovladač zařízení a znovu jej nainstalovat. V případě problémů se zvukem použijte nástroj Microsoft FixIt , automatického průvodce službou pro řešení problémů, který se pokusí vyřešit problémy se zvukem .

Napsat komentář