Windows XP vs. Mac OS X

Operační systémy určují způsob používání počítače a rozdíly mezi Mac OS X od společnosti Apple a Windows XP od Microsoftu jsou výrazné . I když se někomu může zdát, že tyto rozdíly jsou jen kosmetické, ve skutečnosti se oba operační systémy výrazně liší v základních funkcích. Z architektury systému správy hardwaru vyplývá, že základní filozofie těchto operačních systémů jsou vytvořeny pro různé účely a určeny pro různé uživatele. Volba OS X versus XP se často používá jako test osobnosti a závisí na vašich potřebách a zázemí . Fakta

Mac OS X je současný operační systém vytvořený a prodávaný společností Apple a dodávaný na všechny počítače Macintosh, iPhony a iPody. Je založen na Darwinu, variantě operačního systému Unix, a používá souborovou architekturu HFS + . Windows XP je nejnovější generace operačního systému vytvořená a prodávaná společností Microsoft, která byla dodávána s většinou předpřipravených počítačů v letech 2001-2006. Byl založen na systému Windows NT a používal souborový systém NTFS. V roce 2006 byl nahrazen systémem Windows Vista , ale v současné době je stále podporován společností Microsoft .
Historie

Mac OS X Cheetah byl vydán 24. března 2001 a prošel pěti velkými aktualizacemi: Puma, Jaguar, Panther, Tiger a Leopard, přičemž v současné době se připravuje aktualizace Snow Leopard . Každá aktualizace přinesla zásadní změny vzhledu a funkčnosti i opravy chyb předtím, než se .

Systém Windows XP byl vydán 25. října 2001 v několika edicích zaměřených na konkrétní trhy a cenové kategorie s názvy XP Home, XP Professional a XP media Center, jakož i ve variantách pro integrované a tabletové počítače určené pro mobilní zařízení. V roce 2002 byla vydána 64bitová verze systému Windows XP, která nabízela podporu 64bitových procesorů. Systém XP prošel třemi významnými aktualizacemi, tzv. servisními balíčky, které přidaly další podporu pro nový hardware, zlepšily funkce a drobné změny vzhledu a opravily chyby.
Funkce

Systémy Mac OS X a Windows XP používají pro uživatelská rozhraní standardní formát „plocha“ s položkami „soubory“, „složka“, „koš“, „spuštění“ a „panel nástrojů“. V systému OS X je panel nástrojů nahoře, zatímco v systému XP je panel nástrojů dole . Zatímco systém XP umisťuje tlačítka pro běžné funkce oken, jako je minimalizace a zavření, do pravého horního rohu všech oken, systém OS X umisťuje stejné funkce do levého horního rohu . Systém OS X odděluje nabídky aplikací od jejich oken, takže se zobrazují místo panelu nástrojů, a zároveň má ve spodní části obrazovky samostatný panel pro spouštění aplikací, zatímco systém XP umisťuje panel pro spouštění do hlavního panelu nástrojů a funkce nabídek ponechává v oknech aplikací . Oba operační systémy používají pro přepínání aplikací klávesovou zkratku „alt -tab“, ale OS X přidává vystavení a virtuální plochy, které umožňují zobrazení a třídění aplikací pomocí snímků a propojení s vlastní plochou . Oba operační systémy nabízejí náhledy souborů, které umožňují prohlížet určité typy souborů jako náhledy jejich dat, aniž by bylo nutné soubor otevírat .
Kontroverze

Debata Mac versus Windows je často charakterizována jako spor typů osobností, což ovlivnilo design a marketing moderních příkladů jejich operačních systémů . Systém OS X se stejně jako všechny produkty společnosti Apple zaměřuje na bezproblémové a integrované prostředí, ale omezuje možnosti uživatele upravovat svůj systém nebo používat software třetích stran. Systém Windows XP se zaměřuje na výkon a všestrannost, aniž by bral ohled na uživatelský komfort. Výsledkem je, že máte systém OS X, který bude fungovat téměř dokonale a umožní vám snadno přecházet z jedné běžné úlohy na druhou, pokud používáte software a hardware Apple, a máte systém XP, který nebude fungovat tak dobře a transparentně, ale bude fungovat s téměř veškerým softwarem a hardwarem.
mylné představy

Reklama je mocný nástroj a jak Apple, tak Microsoft udělali vše pro to, aby své konkurenty zkreslili . Není pravda, že systém OS X je imunní vůči virům, malwaru a spywaru, naprostá většina malwaru není zaměřena na systém OS X, protože většina lidí a podniků systém OS X nepoužívá, čímž se dosahuje „zabezpečení v utajení“ . „Není pravda, že systém Windows XP je plný bezpečnostních děr, které jej činí zranitelným vůči škodlivému softwaru nebo útokům, správně aktualizovaná instalace systému XP obsahuje záplaty pro všechny v současnosti známé chyby a obsahuje nástroj pro detekci škodlivého softwaru. Není pravda, že OS X nemá žádné chyby, zatímco XP je jimi prošpikován . Veškerý software má chyby a všechny operační systémy dělají chyby .

Napsat komentář