WPA2 vs. osobní . Podnik

WPA je soubor bezpečnostních standardů určených k ochraně bezdrátových sítí. Protokol WPA, který vytvořila nezisková průmyslová asociace Wi-Fi Alliance, funguje tak, že uživatelé musí při připojení k bezdrátové síti zadat heslo nebo přístupový kód. WPA, známé také jako IEEE 802.11i -2004 , což je zkratka pro Wi-Fi Protected Access . O protokolu WPA2

WPA je nástupcem klíče WEP (Wireless Protocol Equivalence) a byl nahrazen klíčem WPA2 . Heslo WPA2 musí mít nejméně 8 a nejvýše 63 znaků ASCII a rozlišuje velká a malá písmena . Všechna bezdrátová zařízení s certifikací Wi-Fi Alliance vyrobená od roku 2006 musí být kompatibilní s WPA2.
WPA2 Personal

WPA2 Personal poskytuje dostatečné zabezpečení pro domácí a malé kancelářské bezdrátové sítě . Prakticky všichni výrobci spotřebitelských routerů, včetně společností Linksys, Belkin, D-Link a Apple, umožňují ve svých zařízeních konfigurovat WPA2 Personal . Ve většině případů poskytuje WPA2 Personal dostatečnou ochranu proti hackerům a dalším online hrozbám v bezdrátových sítích.
WPA2 Enterprise
WPA2 Enterprise zahrnuje také bezpečnostní certifikáty.

Největší rozdíl mezi WPA2 Personal a WPA2 Enterprise spočívá v míře technické náročnosti konfigurace WPA2 Enterprise. Je vyžadován další počítačový hardware – konkrétně ověřovací server RADIUS – který se v prostředích bez specializovaného správce sítě nevyskytuje. WPA2 Enterprise nabízí vyšší stupeň zabezpečení než WPA2 Personal, ale proti těmto typům narušení zabezpečení WPA2 Enterprise se v cílových domácích sítích a sítích malých kanceláří chrání jen zřídka.
Odborník na vhled do problematiky

Pokud nemáte technické dovednosti nebo prostředky ke konfiguraci ověřovacího serveru RADIUS, měla by být vaše bezdrátová síť nakonfigurována jako WPA2 Personal . Pokud máte k dispozici specializované pracovníky a domníváte se, že stojí za to vynaložit další čas, peníze a další prostředky na získání lepší ochrany, zvažte zavedení protokolu WPA2 Enterprise.

Napsat komentář