Známky toho, že se váš notebook namočil

Rozlití tekutiny na notebook je jedním z nejhorších scénářů, pokud jde o nehody na mobilní pracovní stanici. Pokud se vám právě rozlila voda, měli byste si dát pozor na několik příznaků, zda se do notebooku dostala voda. Pokud máte podezření, že vám do notebooku vylil vodu někdo jiný, měli byste se zaměřit také na následující příznaky . Zahájení provozu

jedním z nejzřetelnějších příznaků, že jste se do notebooku namočili, je to, že se počítač jednoduše nespustí. Pokud se počítač nezapne, je třeba zjistit, zda jste ho vy nebo někdo jiný polil vodou. Pokud se vám nepodaří vysušit počítač po polití vodou, můžete počítač znovu spustit a zprovoznit . K vysušení vody budete potřebovat láhev se stlačeným vzduchem, několik hodin sušení nebo obojí .
Sloshing a kapání

Pokud se vám na notebook vylila voda, je pravděpodobné, že část vody vytekla do počítače. Pokud počítač vypnete, odpojíte ze zásuvky a nakloníte tělo, měli byste slyšet, jak voda šplouchá kolem . Pokud počítač postavíte na bok tak, aby mohla voda odtékat, měli byste vidět, že voda odkapává . Nejlepším způsobem, jak vypustit vodu, je použití sekundárních portů notebooku nebo klávesnice.
Kouření nebo syčení

Pokud někdy vylijete vodu do notebooku za chodu, můžete usmažit některé vnitřní součásti počítače. To má za následek praskání a jiskření uvnitř počítače a nejčastěji v okamžiku, kdy přestanou fungovat jeho součásti. Toto opékání může vést k tomu, že nenaběhne, ale může také zanechat zápach spáleného a hořícího kovu, pokud jsou kusy zkratované . Pokud cítíte, že je velká pravděpodobnost, že někdo do vašeho notebooku nalil tekutinu, která vedla ke zničení několika vnitřních částí.

Napsat komentář