Známky toho, že váš počítač umírá

Počítač máte pět, šest, sedm nebo více let a víceméně spolehlivě slouží . Nedávno jste však zaznamenali zhoršení výkonu počítače a možná vás napadlo, zda váš počítač neumírá . Diagnostické nástroje, jako je například technologie SMART (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology), která je k dispozici na většině pevných disků vyrobených od roku 1996, vám mohou pomoci sledovat stav počítače tím, že odhalí některé běžné příznaky, které často signalizují vážné problémy s počítačem. Žádná funkce

Touchpad na notebooku přestal fungovat . Na obrazovce plochy si náhle všimnete několika mrtvých pixelů . Jeden nebo více portů USB ve věži stolního počítače nerozpozná žádné zařízení, které do něj připojíte . Ještě horší je, že po zapnutí počítače se rozsvítí kontrolka napájení, ale obrazovka monitoru zůstane černá, což naznačuje možné problémy s grafickou kartou počítače. Když začnou selhávat různé části počítače, je možné, že selhání hrozí i vašemu systému.
Pomalý výkon

Spuštění počítače trvá několik minut, a jakmile se konečně načte pracovní plocha, počítač reaguje pomalu a funkce, jako je přístup k souborům, se výrazně zpomalí oproti místu, kde jste počítač zakoupili. Tento druh problému sice může naznačovat, že je třeba vyčistit mezipaměť prohlížeče, odstranit určité programy ze spouštěcího procesu počítače nebo defragmentovat pevný disk, ale může také znamenat, že pevný disk je v pořádku.

zamrzání a pády

Pokud váš počítač jednou zobrazí obávanou „modrou obrazovku smrti“, máte problém. Pokud se váš počítač pravidelně hroutí, restartuje, náhle nebo jednoduše bez varování zamrzá, může být infikován spywarem, jeho chladicí ventilátor může být zanesen prachem nebo může být vadný zdroj napájení počítače. Pokud je paměť RAM zobrazená na spouštěcí obrazovce výrazně menší než nainstalovaná paměť RAM, může být paměťový modul počítače vadný. Zamrznutí počítače před spuštěním načítání operačního systému může znamenat problémy se základní deskou počítače.
Chybové zprávy a zatížení počítače

Pokud počítač během spouštění nerozpozná pevný disk, může se jednat o problémy s firmwarem, které indikují blížící se selhání pevného disku. Pokud počítač po zapnutí nevysílá signál, ale spustí se, mohou být problémy s klávesnicí, pamětí, grafickou kartou nebo základní deskou .
Virtuální paměť

„vypůjčit“ si část pevného disku počítače jako paměť, když paměť RAM počítače nestačí na spuštění používaných programů. Častá hlášení, že počítač používá virtuální paměť k provádění běžných operací, jsou jasným znamením, že potřebujete více paměti RAM . Pokud nepřidáte více paměti RAM, může dojít k selhání pevného disku kvůli zvýšenému opotřebení pevného disku a jeho konečnému selhání.

Napsat komentář