Zoo Tycoon Conseils

Développé par Blue Fang Games, Zoo Tycoon est un jeu de simulation d’entreprise publié pour PC et Mac en 2001. Hra byla v roce 2005 převedena na Nintendo DS. Ve hře se hráči ujmou role správce zoo, který musí budovat expozice, udržovat zvířata zdravá, starat se o spokojenost návštěvníků a samozřejmě vydělávat peníze . Udržování spokojených hostů

Prvním krokem je přimět lidi, aby do zoo přišli. Nižší ceny přilákají více lidí, proto se snažte snížit vstupné do zoo. Návštěvníci si budou myslet, že dostávají dobrou hodnotu, a jejich spokojenost se zvýší. Návštěvníci mohou mince vidět pouze tehdy, pokud se k nim přiblíží na vzdálenost dvou dlaždic, a to pouze na deset dlaždic. Zákazníci se budou zlobit, pokud zvířata neuvidí hned, nebo dokonce mohou kolem exponátu projít . Pour garder les animaux à une distance visible , placer des points d’eau à proximité du front de l’exposition et de garder des abris plus loin vers l’arrière . V neposlední řadě nezapomínejte na dobré zacházení se svými domácími mazlíčky a na jejich spokojenost . Návštěvníci neradi vidí rozzlobená zvířata a rozčilují se, když vidí, že jsou zvířata týrána .
Udržování spokojenosti domácích mazlíčků

Každý živočišný druh vyžaduje určitý typ prostředí, bydlení a potravy. Někteří potřebují soukromí a lásku, zatímco jiní potřebují neustálou stimulaci hračkami nebo návštěvami. Zvířata jsou šťastnější pokaždé, když je navštíví ošetřovatel, proto mějte u každé expozice vždy ošetřovatele. Je důležité zajistit, aby místnosti nebyly přeplněné nebo se nevyprázdnily natolik, že by zvířata uhynula . Přeplněnost dráždí zvířata i návštěvníky, zatímco prázdné místnosti nepřilákají zákazníky . Nepoužívejte vodní show v nepřetržitém režimu, i když jsou pro návštěvníky velkou atrakcí. I zvířata jsou někdy unavená a potřebují přestávku .
Vybavení

Důležitá je také estetika zoologické zahrady a pohodlí jejího uspořádání. Použijte kvalitní oplocení pro exponáty a dobře vydlážděné cesty, například dlažebními kostkami nebo cihlami . Umístění odpadkových košů na místech s vysokou návštěvností a najmutí pracovníků údržby, kteří budou udržovat zoo v čistotě. S koši to však nepřehánějte, protože příliš mnoho košů by hosty rozrušilo. Mějte také na paměti, že nikdo nechce jít dva kilometry z jedné místnosti do druhé. Udržujte místnosti blízko sebe a umístěte restaurace, lavičky a toalety vedle oblíbených míst, zejména výstav a mořských vodních show. Nezapomeňte, že zákazníci si začínají stěžovat, pokud jsou ceny jídla, pití a dárků příliš vysoké.
Vydělávání peněz

Klíčem k budování atraktivních expozic, udržování spokojených zvířat a údržbě zoo jsou peníze. Pro vytvoření úspěšného podniku je nutné udržet náklady na nízké úrovni . Co nejdříve vybudovat kompostárnu, aby se živočišný odpad začal přeměňovat na peníze. Dbejte na to, aby se nacházel mimo hlavní tepnu, protože návštěvníci by nebyli rádi, kdyby si všimli. Vozíky pro prodej suvenýrů a mohou být vynikající investicí, protože návštěvníci zoo si rádi odnášejí suvenýry domů. U každého exponátu umístěte dárkový koš a u míst se vzácnými zvířaty postavte obchod . Nezapomeňte také umístit schránky na dary na místa s vysokou návštěvností a vedle exponátů . Návštěvníci mají rádi zejména kombinované exponáty, které ztvárňují skutečné prostředí, jako je africká savana, a podle toho přispívají více penězi.

Napsat komentář