ZoomBrowser EX a přípona souboru CR2

Ne všechny digitální fotoaparáty jsou stejné. Profesionální fotoaparáty nebo špičkové spotřebitelské fotoaparáty často pořizují snímky v různých souborových formátech. Digitální jednooké zrcadlovky (SLR) – stejně jako některé fotoaparáty typu point-and-shoot – pořizují snímky jak ve formátu JPEG , tak v nekomprimované, nezpracované verzi známé jako Raw . Tento typ fotografií vyžaduje následné zpracování v počítači. Formát RAW společnosti Canon se nazývá CR2 a jeho program pro zpracování je známý jako ZoomBrowser . Formát

Každá společnost používající Camera Raw má pro své snímky RAW jiný typ souboru . Fotoaparáty Canon pořizují snímky RAW ve formátu CR2, ale Nikon používá formát NEF . Každý formát Raw je trochu jiný, ale všechny vyžadují program pro zpracování fotografií . Fotografie ve formátu RAW uchovávají všechny fotografické informace – vyvážení bílé, expozici, nastavení závěrky, ISO a clonu . Software pro následné zpracování tyto informace přečte a použije je k úpravám.
ZoomBrowser

ZoomBrowser EX je software společnosti Canon pro prohlížení a úpravy fotografií. Každý digitální fotoaparát Canon je dodáván s diskem CD-ROM, který obsahuje ovladače zařízení pro fotoaparát a software ZoomBrowser . Pro přenos fotografií do počítače se systémem Windows není nutné instalovat aplikaci ZoomBrowser, protože systém Windows má vestavěnou aplikaci, která tuto funkci provádí . K práci se soubory CR2 však potřebujete program ZoomBrowser .
Používání aplikace ZoomBrowser

Po pořízení několika snímků ve formátu RAW fotoaparátem Canon připojte fotoaparát k počítači pomocí kabelu USB a zapněte jej . Pokud máte nainstalovaný program ZoomBrowser, zobrazí se možnost nahrávat fotografie pomocí této aplikace. Pomocí okna náhledu na obrazovce vyberte soubory, které chcete přenést, a poté zvolte složku, do které obrázky importujete. Po dokončení přenosu ZoomBrowser automaticky otevře a zobrazí vaše soubory CR2 . K úpravě obrázků použijte fotografické nástroje na panelu nástrojů.
Ostatní software

ZoomBrowser není jediným dostupným softwarem pro úpravu nebo následné zpracování fotografií. Profesionální fotografové a grafici používají Adobe Photoshop, který je dodáván s aplikacemi Adobe Bridge a Camera Raw a podporuje všechny formáty souborů Raw . Photoshop n’est pas libre, cependant , alors que ZoomBrowser est fourni avec votre appareil photo. Bibliothèque de téléchargement de CNET liste de 200 programmes de post-traitement gratuits , dont beaucoup appuient les fichiers CR2 .

Napsat komentář